Naslovnica SPORT Rakitić skoro sam srušio Kraljevski klub, Hazard u 94. minuti donio Realu...

Rakitić skoro sam srušio Kraljevski klub, Hazard u 94. minuti donio Realu bod – Net.hr

35
0

Bivši hrvatski reprezentativac prvo je pogodio Fernanda u 22. minuti, poveo Sevillu prema naprijed, a potom i zabio iz jedanaesterca u 78. minuti.

U derbiju španjolskog prvenstva u Madridu, Real Madrid i Sevilla odigrali su 2: 2. Bila je to sjajna utakmica u kojoj je Sevilla dva puta bila u vodstvu, a za oba pogotka zaslužan je bivši hrvatski reprezentativac. Ivan Rakitić

Karim Benzema zatresao je gol Seville u 12. minuti nakon ubačaja Odriozole, ali njegov pogodak nije prepoznat jer je desni bek Real Madrida na početku utakmice malo nestao u drugom planu. Odgovor Seville stigao je u 22. minuti kada je Fernando zabio. Navas je zabio za Rakitića, koji je pomogao glavom Fernandu, koji je u maniri rasnog centra izbacio Kazemira iz igre i pogodio mrežu Odriozoli kroz noge.

Asensio je izjednačio, Rakitić je zabio

Morali smo pričekati dok se rezultat ne utvrdi do sredine drugog dijela, kada je Marco Asensio zabio. Asensio je izašao ispod klupe i odmah pogodio mrežu. Kroos ga je pronašao s desne strane, ušao u centar i pogodio za poravnanje rezultata u Madridu.

Ivan Rakitić doveo je Sevillu do 78. minute iz jedanaesterca. Bivši hrvatski reprezentativac zabio je nakon neke prave drame na terenu. VAR je dugo bio pod lupom dok je Eder Militao vodio u kaznenom prostoru Real Madrida, a Benzema je nakon toga oboren u kaznenom prostoru Seville. Međutim, VAR je odlučio da Sevilla treba dobiti jedanaesterac od Rakitića koji je utakmicu napustio u 88. minuti.

No, na samom kraju meča uslijedio je hladan tuš za Madrid. Udarac iz daljine Toni Kroos bio je u 94. minuti igre, ali udarac je otišao pored strane Eden Hazard. I Luka Modrić je igrao dobro, imao je i opasnih pokušaja izdaleka. Teren je napustio u 66. minuti.

Tim rezultatom Atlético je u prva tri kola završio sa 77 bodova, Real Madrid i Barcelona po 75, a Sevilla 71.

Real Madrid 2-2 Sevilla

PRAVI MADRID: Courtois; Nacho, Militao, Marcelo, Odriozola, Casemiro, Kroos, Modrić, Valverde, Vinicius, Benzema

SEVIL: Bono; Kounde, Diego Carlos, Navas, Acuna, Fernando, Rakitić, Jordan, Suso, Ocampos, Gomez

Kraj igre.

94 ‘Hazard zabija i rezultat je izjednačen. Srećom, lopta se od njega odbila nakon što ga je s velike udaljenosti pogodio Toni Kroos. Kakva je to zapravo sreća.

88“Rakitić je van igre. Postigao je svoj gol, asistirao Sevilli i zabio drugi. Nakon takve igre nitko mu ne može prigovoriti.

78 ′ Ivan Rakitić zabija ispred Seville s bijele točke! Bivši hrvatski reprezentativac zabio je nakon neke prave drame na terenu. VAR je dugo bio pod lupom dok je Eder Militao vodio u kaznenom prostoru Real Madrida, a Benzema je nakon toga oboren u kaznenom prostoru Seville. Međutim, VAR je odlučio da Sevilla dobije kazneni udarac koji je Rakitić izveo.

67 ′ Evo pogotka Real Madrida. Asensio je izašao ispod klupe i odmah pogodio mrežu. Kroos ga je pronašao s desne strane, ušao u centar i pogodio za poravnanje rezultata u Madridu.

65– Užasna čarobna kugla Modrića. Izmislio je dodavanje za Kroos, gdje gotovo da nije bilo mjesta, Nijemac je asistirao Viniciusu, koji je promašio dobru priliku iz blizine. Fenomenalna kreacija Modrića i Kroosa, nije tako dobar kraj za Viniciusa.

61 godinu“Prava kanonada je sada na Di Stefanu. Casemiro je pokušao na jednoj strani iz daljine, Rakitić na drugoj. Oba pokušaja bila su moćna, ali neprecizna.

53“Zanimljiva situacija pred golom Seville. Jordan je igrao ručno, igrači Real Madrida tražili su penal, ali nakon provjere VAR-a odlučeno je da se to neće dogoditi.

52 ′ Modrić puca lijevom nogom iz daljine, bila je to prava Lukina bomba, koju je Bono morao izbaciti u korner.

46“Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog dijela.

41 godinu“Izvrsna minijatura Kroosa, dao je loptu Kazemiru nakon nekoliko umaka, Brazilac je snažno pogodio s 20 metara, ali nije bio precizan.

34“Wow, to je bilo opasno. Nacho i Kounde udarili su glavama u skoku. Srećom, nitko nije ozlijeđen.

tridesetReal je nastavio vršiti pritisak nakon poništenog pogotka i pogotka Seville, a taj je pritisak izazvao dobar pokušaj Benzeme koji je dobro pucao, ali Bono je bio spreman za njegov pokušaj.

21 ′ Sevilla je u vodstvu! Sjajno su igrali i na kraju je Fernando zabio. Navas je zabio za Rakitića, koji je pomogao glavom Fernandu, koji nije imao težak posao. Sjajna igra na stadionu Alfredo di Stefano.

12 ′ Benzema zabija nakon dodavanja Odriozole! Ne čekajte, još ne! VAR otkazuje cilj nakon pregledavanja snimke.

osam“Na samom početku meča obje su momčadi vrlo oprezne, a kako i ne bi bile kad je ulog u ovoj utakmici tako velik.” Sevilla ima još neke ciljeve. Pravi igrači moraju biti vrlo oprezni jer im je obrana prilično slaba. Ne igraju ni Ramos ni Varane.

jedan“Utakmica je započela.

Borba za naslov prvaka u Španjolskoj je u punom jeku. Danas se sastaju Sevilla i Real Madrid, a ujedno je i susret dvojice Hrvata – Ivan Rakitić Ja Luka Modrić

“Očekujem da će to biti vrlo teška i teška utakmica. S velikim samopouzdanjem stigli smo u Madrid i ovako ćemo ući u ovu borbu. Velika nam je želja završiti sezonu što bolje možemo. Real Madrid je jedan od najvećih rivala ne samo u Španjolskoj, već i u svijetu, igra kod kuće, ali dat ćemo sve od sebe i boriti se do kraja. Nadam se da će nam se svidjeti, prvo u igri, a onda i kao rezultat ”, rekao je Rakitić za Sportske novosti.

‘Zaslužujemo gorak kraj’

Sevilla je sada na četvrtom mjestu sa 70 bodova, četiri manje od Reala. No, samo pobjeda “Seville” može zadržati neke šanse za nastavak borbe za sam vrh.

“Sezona nam je iz tjedna u tjedan sve bolja. U nekim su razdobljima igrali fantastično, iako je bilo i poraza. Sad smo u fenomenalnoj situaciji, sretni i ponosni na ono što smo učinili ”, rekao je Rakitić i dodao:

“Kako je sezona odmicala, tako sam postajao i bolji. Sve mi odgovara, a sada želimo završiti na najbolji mogući način, jer zaslužujemo pobjedničko finale. Imamo sjajnu momčad, fantastičan klub. “

Tko će osvojiti naslov?

“Nakon naše utakmice u Madridu ostala su tri kola i sve je otvoreno. Atlético je već dugo na vrhu, ali zakomplicirali su svoju poziciju, zbog čega je utakmica koju su u subotu odigrali protiv Barcelone bila toliko važna. Bit će zanimljivo do kraja, bit će teško dati postotke, a kamoli izdvojiti jednu momčad, jer nikad ne znate što će donijeti sljedeće kolo ”, rekao je Rakitić.