Naslovnica VIJESTI 2:0 I U BAŠKOJ VODI, I U OPUZENU Neretvanac slomio Kamen, prepolovio...

2:0 I U BAŠKOJ VODI, I U OPUZENU Neretvanac slomio Kamen, prepolovio prednost pločanskog Jadrana čiji je gost iduće kolo, to je super derbi!

32
0

Jadranska luka Ploče zaustavljen je u Baškoj Vodi. Uranija zabilježio 2: 0, tek peti poraz od vođe, ali i ovo je dobro Neretvanak ove sezone. Prvi je Plochanijev drug. Pobijedio je sada u 28. kolu kod kuće. Došao, i prepolovio vodstvo Pločeve momčadi, koje iznosi (samo) tri boda. A ako pogledate tablicu i raspored sljedećeg, 29. kola, tada će se sve ostale utakmice sljedećeg vikenda održati u sjeni subotnje utakmice u Pločama između dvije vodeće momčadi lige.

Plavi automobil nestrpljivo želi proslaviti sredinu Ploča i preuzeti je. Plochani žele odbiti napad “Neretvanaka”, i ne samo, dobiti bijesnog protivnika i ponovno doći do prednosti od šest bodova. Šteta je što se igra bez gledatelja.

U Opuzenu je Neretvanak slomio Kamenov otpor u nastavku meča. Poveo je u 49. minuti, postigavši ​​gol. Ante Mihalevičkoji je asistirao u 61. minuti Daniel Lukić, koji je izmakao obrani gostiju i zabio gol. Plochani je držao 0: 0 do 57. minute, kada su njihova vrata prvi put zadrhtala. Urania je pobjedu potvrdila u posljednjim minutama susreta.

Stanovnici Ploča već su zaboravili Uraniju, kao i Opuzenzi Kamena. Sljedeće kolo derbija doline Neretve ujedno je i treći derbi južne lige.

REZULTATI 28. KOLA

Subota, 8. svibnja, Dubrovnik: GOSHK Dubrovnik 1919 – HRNK Zmaj (M) 4: 1, Klis: Uskok – Neretva 3: 0, Blato: BShK Zmay – Zagora 0: 1, Vodice: Vodice – Primorac (BNM) 1: 2, Nedjelja, 9. svibnja, Opuzen: Neretvanak – Kamen 2: 0, Baška Voda: Urania – Jadran Luca Ploče 2: 0, Hrvace: Hrvace – RNK Split 2: 1, Mravince: Sloga – Hrvatski vitez 1: 3, OSK besplatno.

NARUDŽBA

1. Jadran Luca Ploce 50 bodova / 27 utakmica (53:25), 2. Neretvanac 47 bodova / 26 utakmica (42:28), 3.Hrvace 42 poena / 26 utakmica (38:29), 4. RNK Split 40 bodova / 27 utakmica (43:37), 5. Preplanulost 40 bodova / 26 utakmica (39:41), 6. Skok 39 bodova / 26 igre (37:27), 7. Urania 39 bodova / 26 utakmica (38:32), 8. HRNK Zmaj (M) 38 bodova / 26 utakmica (33:37), 9. Slogovi 36 bodova / 27 utakmica (35: 24), 10. Hrvatski vitez Posedarje 35 bodova / 26 utakmica (34:42), 11. OSK 34 poena / 26 utakmica (38:48), 12. Primorac (BNM) 33 poena / 26 utakmica (35:32), 13.GOSHK Dubrovnik 1919 33 poena / 26 utakmica (36:38), 14. Vodice 31 bod / 27 utakmica (37:47), 15. Neretva 31 bod / 26 utakmica (30:51), 16. Stone 30 poena / 27 mečeva (38:45), 17. BShK Zmay 24 poena / 27 utakmica (34:57).

RASPORED 29. KOLA

Subota, 15. svibnja, Posedarie: Hrvatski vitez – Vodice, Biograd na Moru: Primorac (BNM) – BŠK Zmaj, Unešić: Zagora – Uskok, Metković: Neretva – GOSHK Dubrovnik 1919, Makarska: HRNK Zmay – Urania, Ploče: Jadranska luka Ploče – Neretvanak, Podjela: RNK Split – OSK, Nedjelja, 16. svibnja, Ivanbegovina: Kamen – Hrvace, Sloga – besplatno.